Sniego valymas – ko reikėtų vengti žiemą?

Sniego valymas – ko reikėtų vengti žiemą?

Kadangi visi gyvename galima sakyti snieguotame klimate ir žiemos čia kartais gali būti nenuspėjamos, todėl yra verta pakalbėti apie sužeidimus kurie gali atsirasti mojuojant kastuvu. Šiuo atveju nėra kalbama tik apie žmones, o labiau ir kiemą, kuriam sniego valymas gali ypač pakenkti. Žemiau pateiksime patarimų, kurie padės apsaugoti savo nuosavybę.

Sniegui šalinti yra naudojamos dažniausios šios technikos, tai yra nustūmimo arba ištirpdymo. Kastuvai ir valytuvai yra sukurti tam, kad naudojant brutalią jėgą padėtų pašalinti didelius sniego kiekius. Deja, jie taip pat gali padaryti nemažai žalos įvairiems kiemo elementams, jeigu prieš tai nebus imtasi kokių nors priemonių. Juk ne vienam yra tekę samdyti valytojus, kurie ne tik pažeidžia kelio dangą, o kartais net nežiūrėdami išvarto stūksančius sodinukus. Dėl to yra ypač svarbu tinkamai pasižymėti savo nuosavybę. Didžioji dalis nuostolių atsiranda tada, kai buldozerio vairuotojas nemato to, ko būtų galima išvengti. Geriausiai yra dar prieš prasidedant pirmosioms pūgoms susižymėti savo nuosavybės ribas, šaligatvio kraštus, įvairiausią augaliją, veją ir t.t.. Ir tikrai nesvarbu, kad samdomi specialistai, kuriems sniego valymas yra kasdienybė, tačiau jeigu jie nėra informuoti apie specialius žymėjimus kieme, tai po jų darbų gali būti, jog liksite nemaloniai nustebę.

Aišku, kad geriausiai yra valyti sniegą tol, kol jo nėra per daug. Kuo ilgiau jis stovi neliestas, tuo labiau sukietėja ir tai reikalauja daugiau jėgos jį šalinant. To pasėkoje iškyla grėsmė vejai ir kitai kiemo augmenijai. Kalbant apie tai, tai sniego apskritai nereikia kaupti prie kiemo augalų, nes tai gali pažeisti medžių ar krūmų šakas, o susikaupusi druska taip pat nepadeda tiek patiems žalumynams, bet ir pakenkia dirvožemiui, kuris pavasarį bus ne toks malonus augmenijai. Ir čia nėra kalbama tik apie įvairius sodinukus, bet ir pačią veją, kuriai didžiulės sniego krūvos gali suteikti nereikalingo streso ir pagerėjus orams ji gali užsikrėsti įvairiomis infekcijomis. Na, o jeigu to išvengti niekaip nepavyksta, tai reikia bandyti viską paskleisti kaip įmanoma plačiau tam, kad pirmoji pavasario saulė viską ištirpdytų akimirksniu.

Iš pirmo žvilgsnio sniego valymas gali pasirodyti nesudėtingas procesas, tačiau jis turi nemažai specifinių niuansų, o plačiau apie juos galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt

 

 

Komentarai išjungti.