Šunų guoliai – kaip išsirinkti?

Šunų guoliai – kaip išsirinkti?

Šunų guoliai , kaip ir kitos gyvūnų prekės yra esminis kiekvieno šuns šeimininko pirkinys. Labai svarbu pasirinkti tinkamą guolį. Juk čia jūsų šuo miega ir ilsisi, čia jis ateina, kai jam šalta ar ko nors bijo. Tai ypatinga jo vieta. Todėl verta rinktis, kad šunų guoliai, būtų pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, užtikrina jūsų augintiniui aukštą komforto lygį ir yra tinkamai pritaikytas jo dydžiui.

Kokie šunų guoliai geriausi pradžioje?

Atsižvelkite ne tik į patalpos dydį ir išplanavimą, bet ir į savo šuns poreikius. Šuniukui rinkitės pigesnį gultą, nes šuniukas jį tikriausiai sugriauš ar apšlapins. Rinkitės tokį, kurio dydis atitiktų jūsų šuniuko dydį, kad jam nebūtų sunku į jį įlipti ar išlipti. Vyresnio amžiaus šuniui pasirinkite tinkamo aukščio ir storio gultą. Dažnai vyresnio amžiaus šunims sunku judėti dėl artrito ir įvairių raumenų problemų. Todėl geriau rinkitės ortopedinę lovą, kuri paskirsto spaudimą visam kūnui ir leidžia šuniui ilsėtis tinkamoje padėtyje. Suaugusiems šunims dydis kaip niekada svarbus.

Svarbu ir tai, kokio pobūdžio yra jūsų šuo. Labiau baikštūs arba mėgstantys ramiai ilsėtis gyvūnai, kurie eina į kampus, mieliau renkasi mažus arba didesnius metalinius arba medžiaginius narvus. Kiti šunys mieliau renkasi atvirą, plokščią guolį. Sunkesniems šunims įsigykite pakankamai storą guolį.

Kaip pasirinkti dydį?

Suaugusiam šuniui pasirinkite tokį dydį, kad gyvūnas galėtų ant jo patogiai išsitiesti. Jei, pavyzdžiui, jo uodega ar letena, o kartais ir galva nusvyra žemyn, nieko blogo nėra. Daugelis šunų miega skirtingose padėtyse ir vietose, jei jiems nepatogu, jie tikrai ras kitą jiems patogią kūno padėtį. Tik stenkitės, kad lovos ilgis atitiktų šuns ilgį nuo nosies iki liemens galo, o plotis leistų jam gulėti visa galva ir liemeniu.

Kur pastatyti guolį?

Teoriškai būtų geriausia, jei jūsų šunų guoliai namuos būtų net keli. Vieną iš jų galite įrengti, pavyzdžiui, savo miegamajame, kur jūsų šuo miegotų. Nepamirškite, kad turite jį prie to pripratinti – daugelis gyvūnų tiesiog nori miegoti ant šeimininko lovos, kad tik būtų šalia. Tai yra instinktyvus elgesys, kurio šunį reikia išmokyti.  Jei jūsų šuo mėgsta būti arti žmonių, pastatykite lovą taip, kad jis turėtų kuo daugiau galimybių stebėti namuose esančius žmones. Praktiškai gerai tinka lova svetainėje arba koridoriuje. Tuo pat metu jis neturėtų būti įrengtas kur vyksta daug judėjimo, nes šuniui taip pat reikia ramybės, kad galėtų pailsėti.

  • Pirma, šuns guolis jūsų namuose turėtų būti atokiau nuo intensyvių garso šaltinių. Ne po televizoriaus lentyna ar stacionariuoju kompiuteriu. Bet koks garsesnis garsas gali ne tik išgąsdinti jūsų augintinį, bet ir sutrikdyti jo miego ritmą! Atminkite, kad daugumos šunų pojūčiai daug jautresni nei žmonių. Taigi sutaupykime savo šunims streso ir pastatykime guolį ramioje vietoje.
  • Antra, guolis turi būti pastatyta atokiau nuo ten kur vaikštote. Jūsų šuo turi turėti ramybę ir tylą.
  • Trečia, temperatūra! Guolyje neturi būti nei per šalta, nei per šilta! Kaip rasti puikią vietą šuns guoliui? Venkite karščio ir šalčio šaltinių, t. y. radiatorių, šildytuvų, šaldytuvų.
  • Ketvirta – dydis turi daug reikšmės! Svarbiausia, kad pasirinktas gultas atitiktų jūsų šuns dydį. Jūsų draugas turi galėti įlipti į guolį ir išlipti iš jo kada panorėjęs.

Kur statyti guolį, kai namuose mažai vietos?

Daugelis žmonių turi mažus butus, todėl juose labai trūksta vietos šuns guoliui įrengti. Jei taip yra ir jūsų atveju, turime keletą įdomių sprendimų, kurie gali padėti šioje situacijoje.

  1. Daugelis šunų mėgsta miegoti tarsi “urve”, todėl šunų guoliai po stalu jiems gali būti geras pasirinkimas. Žinoma, nepamirškite, kad jūsų šuo turi jaustis patogiai – tai geras pasirinkimas mažų ir vidutinių veislių šunims.
  2. Įmontuotas guolis. Jau turite baldus ir nėra galimybės pridėti daugiau? Apsvarstykite, ar galite juos naudoti savo šuns guoliui. Kartais tinkama vieta, pavyzdžiui, žemiausia knygų spintos lentyna šalia grindų arba erdvė po lova. Kartais puikiai tinka žemų batų spintelė – ypač šunims, kurie nemėgsta miegoti ant grindų.
Komentarai išjungti.