Vienkartinės veido kaukės Jūsų saugumui

Vienkartinės veido kaukės Jūsų saugumui

Kam naudojamos vienkartinės veido kaukės?

Šiomis dienomis, kuomet vyrauja pandemijos baimė, vienkartinės veido kaukės patapo praktiškai mūsų aksesuaru. Be šių prekių negalime užeiti į uždaras įstaigas, prekybos centrus, ar kitas paslaugų teikimo vietas. Mokslininkai teigia, jog kaukių nešiojimas sulėtina virusų, ligų plitimą,  yra naudojamos kaip apsauga nuo bakterijų ir įvairių operacijų metu, saugant pacientą nuo pašalinių bakterijų.  Svarbus aspektas tai, jog neapsaugo nuo viruso, tačiau neleidžia jam plisti.

Šios kaukės yra populiariausios, dėl savaime suprantamų priežasčių. Jų nereikia prižiūrėti, po naudojimo galima išmesti, bei nedidelė jų kaina. Užsisakyti galima patogiai internetu ir taip sutaupyti pinigų. Atkreipkite dėmesį į tai jog vienkartines veido kaukės skirstomos dar į 2 tipus. Tai yra pirmąjį ir antrąjį. Pirmojo tipo kaukės yra skirtos dėvėti pacientams ligoninėse, o antrojo medicinos specialistams, kadangi jos turi daugiau filtrų. Vistiek iš mūsų pusės rekomenduojame naudoti stipresnes, labiau apsaugančias kitus priemones.

kaukes
Kaukes24.lt portalo archyvas

Patarimai efektyviam kaukių nešiojimui

  • Užsisakyti internetu didesnius kiekius kaukių. Internetu užsisakyti prekes galite patogiai ir saugiai patikrinti tų pačių, ar panašių produktų kainas ir užsisakyti pas patraukliausias kainas siūlantį pardavėją. Taupyti galite pigesne prekių savikaina, tačiau ne savo ir kitų saugumu. Tai yra vienas svarbiausias veiksnių efektyviam kaukių naudojimui.
  • Patariama rinktis antrojo tipo pastiprintas medicinines kaukes. Jose naudojami papildomi filtrai apsaugos Jus ir kitus.
  • Kuomet nusiimate kaukę, stenkitės neliesti jos rankomis ir nedelsiant nusiplauti rankas. Galite liesti tik virveles.
  • Privalote keisti vienkartines kaukes, kuomet jos tampa drėgnos. Šiuo atveju jos yra nebetinkamos naudojimui.

Dažniausios kaukių nešiojimo klaidos:

kaukiu nesiojimas

  • Ilgai nekeičiamos kaukės. Turime suprasti, jog patys esame atsakingi už užkrėtimų skaičių. Dažnai girdime kaip žmonės kalba, jog tą pačią kaukę naudoją net keletą savaičių. Tai daryti yra griežtai nerekomenduotina, o net ir žalinga. Medicines kaukes reikia kas keletą valandų, priešingu atveju jų naudojimas yra bevertis.
  • Netinkamai laikomos kaukės. Turbūt teko pastebėti, kuomet prekybos centruose, ar kituose automobilių parkinguose matome kaukes pakabintas vietoje oro gaiviklio, arba tiesiog padėtos ant dulkėm nusėtos panelės. Šiais atvėjais kaukėse be viruso gali atsirasti krūvos mikrobų, kuriais galite užsikrėsti!
  • Netinkamai prispaustos, arba nedengiančios nosies ar burnos. Šiuo atveju nešiojimo efektas būtų lygiai toks pats, kaip išviso nenešiojant kaukes. Tik galbūt negautumėte baudos prekybos centre, tačiau tokius atvejus dažnai pastebi apsaugos darbuotojai ir liepia jas tvarkingai užsidėti. Gaila, tačiau kol tiesiogiai nesusiduriame su pandemijos padariniais, nesusimąstome kaip svarbu yra laikytis vyriausybės nurodymų.

Skaitytojų klausimai

virusas

  • Kas kiek laiko keisti kaukę? – Rekomenduojama kaukę keisti tuomet, jeigu buvote ją užsidėję nors 15 minučių ir nusiimėte. Pavyzdžiui atėjote į parduotuvę, apsipirkote ir ji jau nėra tinkama naudojimui. Taip pat kaukę keisti reikia jeigu prikvėpavote ją ir ji sudrėko.  O jeigu dirbate uždarojo patalpoje rekomenduojama pakeisti kas keletą valandų. Darbdaviai turi užtikrinti saugią darbo aplinką.
  • Ar vienkartines kaukės yra geriau už respiratorius? Kuom jos skiriasi? – Vienareikšmiškai galime atsakyti, jog respiratoriai yra saugesnė medicininė priemonė. Respiratoriai taip pat yra naudojami statybose apsisaugoti nuo dulkių, dažymo įmonėse, jog neįkvėptumėte kenksmingų medžiagų. Taip pat tai yra ir brangesnė apsaugos priemonė. Jos neišgalėtume keisti kas 15 minučių. Respiratorius galima naudoti iki 8 valandų. Tad turite įsivertinti savo poreikius.

Apibendrinus, niekas kitas, nei mes patys nesuvaldysime pandemijos, ar nuo kenksmingų medžiagų tam tikroje aplinkoje. Tausokime savo sveikatą, tai yra mūsų brangiausias turtas. Daugiau informacijos rasite portale https://koronastop.lt

Straipsnis parengtas Manoknyga.lt kolektyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *