Plaukimo nauda sveikatai. Kodėl šiandien turėtumėte pasiplaukioti?

Plaukimo nauda sveikatai. Kodėl šiandien turėtumėte pasiplaukioti?

Jei ieškote gero būdo palaikyti formą, plaukimas yra vienas geriausių užsiėmimų. Jis ne tik padeda jūsų fizinei sveikatai, bet ir gali būti naudingas psichologiškai bei emociškai. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs plaukikas, štai svarbiausios priežastys, kodėl turėtumėte paplaukioti šiandien. Ir kodėl tai taip naudinga? Straipsnis parengtas pagal Formagym.lt medžiagą.

Pagrindiniai privalumai:

  • Plaukimas yra puikus būdas ugdyti jėgą ir ištvermę per daug neapkraunant sąnarių. Plaukiojant vienu metu dirba dauguma raumenų – rankos ir kojos, širdis ir net nugara, todėl tai yra viena veiksmingiausių viso kūno treniruočių. Be to, kadangi vanduo padeda išlaikyti jūsų kūno svorį, plaukimas yra lengvesnis sąnariams nei kiti užsiėmimai, pavyzdžiui, bėgimas ar važiavimas dviračiu, ar kita veikla sporto salėje.
  • Geresnis kvėpavimas: plaukimas puikiai pagerina kvėpavimą, nes plaukiojant po vandeniu dėl vandens slėgio į plaučius patenka daugiau oro nei sausumoje. Šis padidėjęs oro srautas padeda stiprinti kvėpavimo sistemą ir ilgainiui padidina plaučių talpą
  • Streso mažinimas ir atsipalaidavimas: Dar vienas didelis plaukimo privalumas – gebėjimas sumažinti stresą. Judant vandenyje atsiranda pasipriešinimas, kuris padeda sumažinti įtampą tiek mintyse, tiek kūne. Vandens apsupties jausmas taip pat gali padėti sukurti ramybės ir atsipalaidavimo jausmą, kuris gali tęstis visą dieną.

Kaip ilgai galima plaukioti?

Plaukimo užsiėmimų trukmė gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, patirties lygio ir bendrų fizinio pasirengimo tikslų. Pradedantiesiems geriausia pradėti nuo trumpesnių plaukimų (apie 20 minučių), kol priprasite prie plaukimo ritmo, ir tik tada ilgainiui ilginti trukmę. Patyrę plaukikai gali pastebėti, kad gali plaukti ilgiau (iki valandos), atsižvelgiant į asmeninius tikslus ir fizinio pasirengimo lygį. Nesvarbu, kokio lygio patirtį turite ir kiek laiko trunka jūsų užsiėmimai, neabejotina, kad reguliarus plaukimas turi neginčytiną naudą fizinei ir psichinei sveikatai, kuri padės palaikyti puikią formą.

Kiek kartų per savaitę galima plaukioti?

Kai kalbama apie tai, kaip dažnai turėtumėte plaukioti, atsakymas visada priklauso nuo asmeninių tikslų ir pageidavimų. Apskritai rekomenduojama plaukioti kelis kartus per savaitę, kad gautumėte maksimalią naudą fizinei būklei. Pradžiai siekite plaukti bent kartą per savaitę, bet jei treniruotėms galite skirti daugiau laiko, tada dar geriau.

Komentarai išjungti.